Erikoisnäyttelyn tulokset, Tampere 10.6.2018

Vesikoirat ry:n erikoisnäyttelyn tulokset, Tampere 10.6.2018.

Espanjanvesikoira - Spanish Waterdog (66)

Tuomari - Judge Francisco Salvador Janeiro, Portugali - Portugal

ROP - BOB Aquacrest Magic Mike (Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi, Heinola)
VSP - BOS Santonja Gasolina (Tauriainen Marita & Tauriainen Janniina, Kuopio)
SERT UROS - CC DOG Weewaddle Born To Be Special (Wessman Niina & Ekblad Aila, Lohja)
SERT NARTTU - CC BITCH Bonamigo Buy Me A Cameo (Salmén Ville & Salmén Sanna, Helsinki)
ROP VETERAANI - BOB VETERAN Aquacrest Adiosamigos (Uusitalo Leila, Oulainen)
VSP VETERAANI - BOS VETERAN Zorrazo Zeus (Virtanen Eija, Auvainen)
ROP PENTU - BOB PUPPY Perrofan Jalrio Lorenzo (Laihinen Tiia, Kolla)
VSP PENTU - BOS PUPPY Terrafina Do I Look Cute (Laurila Petra, Hajala)
ROP KASVATTAJA - BOB BREEDER Esmero (Tauriainen Marita, Kuopio)
ROP JÄLKELÄISLUOKKA - PROGENY CLASS Aquagruaz Ombligo Omar (Karjalainen Anita, Helsinki)

UROKSET:
PIKKUPENTULUOKKA:
1. - Aquacrest Tom Of Finland
PENTULUOKKA:
1. - Perrofan Jalrio Lorenzo (Laihinen Tiia, Kolla)
2. - Perrofan Jalrio Luis
JUNIORILUOKKA:
1. - Esmero Idefix 
2. - Florandos Prince Of Joy
3. - Zorrazo Mastermind
4. - Taimariz Just Do It
NUORTENLUOKKA:
1. - Weewaddle Born To Be Special (Wessman Niina & Ekblad Aila, Lohja)
2. - April Design Ululando A La Luna
3. - Corazones Laponia Aquella
4. - Marikharon Morse
AVOINLUOKKA:
1. - Marikharon Fantastico Feelix
2. - Perrofan Hönassio Dezi
3. - Perrofan Grandassio Fabricio
4. - Perrofan Remsirio Hernando
VALIOLUOKKA:
1. - Aquacrest Magic Mike (Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi, Heinola)
2. - Santonja Es Por Ti
3. - Do The Hokey Pokey De Sinkovic
4. - Aquagruaz Ombligo Omar
VETERAANILUOKKA:
1. - Zorrazo Zeus (Virtanen Eija, Auvainen)
2. - Marikharon Baudwin
3. - Kuurakirsun Komein Kundi
PARAS UROS:
1. - Aquacrest Magic Mike (Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi, Heinola)
2. - Santonja Es Por Ti
3. - Weewaddle Born To Be Special (Wessman Niina & Ekblad Aila, Lohja)
4. - Do The Hokey Pokey De Sinkovic

NARTUT:
PIKKUPENTULUOKKA:
1. - Terrafina Do I Look Cute (Laurila Petra, Hajala)
JUNIORILUOKKA:
1. - Aquagruaz Viva Deliciosa
2. - Naomi Del Horno
3. - Esmero Hippy Hippy Shake
4. - Esmero Isarora
NUORTENLUOKKA:
1. - Bonamigo Buy Me A Cameo
2. - Lola De Aronagua
3. - Zorrazo Call Me Honeybunny
4. - Bonamigo Blushing Bride
AVOINLUOKKA:
1. - Esmero Fair Lady
2. - Weewaddle Someone To Talk About
3. - Salsaver Casi Supersonica
4. - Roca De Mirobriga
VALIOLUOKKA:
1. - Santonja Gasolina (Tauriainen Marita & Tauriainen Janniina, Kuopio)
2. - April Design Eeny Meeny Miny Mo
3. - Perrofan Bonominnie Gabriela
4. - Perrofan Grandassia Fortuna
VETERAANILUOKKA:
1. - Aquacrest Adiosamigos (Uusitalo Leila, Oulainen)
2. - Marikharon Netilyn
3. - Concurrido Cadencia
PARAS NARTTU:
1. - Santonja Gasolina (Tauriainen Marita & Tauriainen Janniina, Kuopio)
2. - April Design Eeny Meeny Miny Mo
3. - Bonamigo Buy Me A Cameo
4. - Aquagruaz Viva Deliciosa

KASVATTAJALUOKKA:
1. - Esmero (Tauriainen Marita, Kuopio)
2. - Marikharon (Partanen Marita, Riihimäki)
3. - Perrofan (Alastalo Kirsi ja Nikko Päivi, Vaajakoski)

JÄLKELÄISLUOKKA:
1. - Aquagruaz Ombligo Omar (Karjalainen Anita, Helsinki)
2. - Perrofan Turcominia Adalia

Portugalinvesikoira - Portuguese Water Dog (20)

Tuomari - Judge Francisco Salvador Janeiro, Portugali - Portugal

ROP - BOB Tajmadoran Heros Kiss (Suomela Eija, Kotka)
VSP - BOS Adventurer's Emotional Night (Railamaa Jaana, Nousiainen)
SERT UROS - CC DOG Adventurer's Giv'emwhathey'reaskingforbymrg (Haapanen Noora & Railamaa Jaana, Heinola)
SERT NARTTU - CC BITCH Aquafortis Pandora Adventurers Box (Railamaa Jaana & Kristiansen Runi, Nousiainen)
ROP VETERAANI - BOB VETERAN Tajmadoran Gloria (Suomela Eija, Kotka)
ROP PENTU - BOB PUPPY Tajmadoran Firesoul (Piironen Tiina & Piironen Mikko, Vantaa)
ROP KASVATTAJA - BOB BREEDER Tajmadoran (Suomela Eija, Kotka)

UROKSET:
JUNIORILUOKKA:
1. - Konkkaronkan Zivagon Kunkku
NUORTENLUOKKA:
1. - Adventurer's Giv'emwhathey'reaskingforbymrg (Haapanen Noora & Railamaa Jaana, Heinola)
2. - Gotcha Freeze Me
3. - Hooligan So What
AVOINLUOKKA:
1. - Hecaron Hrvatski Vuk
VALIOLUOKKA:
1. - Tajmadoran Heros Kiss (Suomela Eija, Kotka)
2. - Adventurer's Dorian Gray By Alex
3. - Tuhannen Tähden Johan Pomppas
PARAS UROS:
1. - Tajmadoran Heros Kiss (Suomela Eija, Kotka)
2. - Adventurer's Giv'emwhathey'reaskingforbymrg (Haapanen Noora & Railamaa Jaana, Heinola)
3. - Adventurer's Dorian Gray By Alex
4. - Konkkaronkan Zivagon Kunkku

NARTUT:
PENTULUOKKA:
1. - Tajmadoran Firesoul (Piironen Tiina & Piironen Mikko, Vantaa)
JUNIORILUOKKA:
1. - Aquafortis Pandora Adventurers Box (Railamaa Jaana & Kristiansen Runi, Nousiainen)
NUORTENLUOKKA:
1. - Adventurer's Girl Who Knows How
2. - Hooligan So Pretty
3. - Hooligan So Sweet
AVOINLUOKKA:
1. - Santonja Tequila Sunrise
VALIOLUOKKA:
1. - Adventurer's Emotional Night (Railamaa Jaana, Nousiainen)
2. - Tajmadoran Jarode
3. - Adventurer's Dashing Night
4. - Tajmadoran Kissmet
VETERAANILUOKKA:
1. - Tajmadoran Gloria (Suomela Eija, Kotka)
PARAS NARTTU:
1. - Adventurer's Emotional Night (Railamaa Jaana, Nousiainen)
2. - Tajmadoran Gloria (Suomela Eija, Kotka)
3. - Tajmadoran Jarode
4. - Aquafortis Pandora Adventurers Box (Railamaa Jaana & Kristiansen Runi, Nousiainen)

KASVATTAJALUOKKA:
1. - Tajmadoran (Suomela Eija, Kotka)
2. - Adventurer's (Railamaa Jaana ja Heikniemi Juhani, Nousiainen)

BEST IN SHOW TULOKSET:

BIS

1. - PORTUGALINVESIKOIRA Tajmadoran Heros Kiss (Suomela Eija, Kotka)
2. - ESPANJANVESIKOIRA Aquacrest Magic Mike (Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi, Heinola)

BIS-KASVATTAJA - BREEDER

1. - ESPANJANVESIKOIRA Esmero (Tauriainen Marita, Kuopio)
2. - PORTUGALINVESIKOIRA Tajmadoran (Suomela Eija, Kotka)

BIS-PENTU - PUPPY

1. -  ESPANJANVESIKOIRA Jalrio Lorenzo (Laihinen Tiia, Kolla)
2. -  PORTUGALINVESIKOIRA Tajmadoran Firesoul (Piironen Tiina & Piironen Mikko, Vantaa)

BIS-JUNIORI - JUNIOR

1. - ESPANJANVESIKOIRA Esmero Idefix (Tauriainen Marita ja Ollila Maija,Kuopio)
2. - PORTUGALINVESIKOIRA Konkkaronkan Zivagon Kunkku

BIS-VETERAANI - VETERAN

1. - PORTUGALINVESIKOIRA Tajmadoran Gloria (Suomela Eija, Kotka)
2. - ESPANJANVESIKOIRA Aquacrest Adiosamigos (Uusitalo Leila, Oulainen)

BIS-JÄLKELÄISLUOKKA - PROGENY CLASS

1. - ESPANJANVESIKOIRA Aquagruaz Ombligo Omar, om. Karjalainen Anita

BIS VSP

1. - ESPANJANVESIKOIRA Santonja Gasolina (Tauriainen Marita & Tauriainen Janniina, Kuopio)
2. - PORTUGALINVESIKOIRA Adventurer's Emotional Night (Railamaa Jaana, Nousiainen)

Eniten kasvatteja ilmoittanut kasvattaja
1. - ESPANJANVESIKOIRA Kennel Perrofan (Alastalo Kirsi ja Nikko Päivi, Vaajakoski)
2. - PORTUGALINVESIKOIRA Tajmadoran (Suomela Eija, Kotka)

SPANIELILIITON NÄYTTELYN BEST IN SHOW TULOKSET:

BIS

1. - PORTUGALINVESIKOIRA Tajmadoran Heros Kiss (Suomela Eija, Kotka)
3. - ESPANJANVESIKOIRA Aquacrest Magic Mike (Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi, Heinola)

BIS-VETERAANI - VETERAN

1. - PORTUGALINVESIKOIRA Tajmadoran Gloria (Suomela Eija, Kotka)

BIS-PENTU - PUPPY

2. - ESPANJANVESIKOIRA Jalrio Lorenzo (Laihinen Tiia, Kolla)

BIS-JÄLKELÄISLUOKKA

2. - ESPANJANVESIKOIRA Aquagruaz Ombligo Omar, om. Karjalainen Anita

Onnea kaikille!
Kiitos kaikille näyttelyyn osallistuneille!

Täältä löytyvät loput tulokset sekä kaikkien näyttelyyn osallistuneiden koirien arvostelut.

Jos tuloksissa on joku väärin tai on puutteita, niin ilmoitatko osoitteeseen heta.sateila (at) vesikoirat.fi, niin korjataan virheellinen tulos.

Vesikoirat ry

Tervetuloa Vesikoirat ry:n verkkosivuille!

vesikoirat ry logo web