Vuoden 2021 Pääerikoisnäyttely järjestettiin 31.10.Tuusulassa.

Ilmoitettuna oli peräti 100 espanjanvesikoiraa ja 50 portugalinvesikoiraa.

Lisää kuvia ja tunnelmia tulossa lehteen ja nettisivuille!

Pääerikoisnäyttelyn tulospalvelu

BEST IN SHOW


1. Adventurer's Dorian Gray By Alex, om. Tammi Sanna & Railamaa Jaana

2. Aquacrest Magic Mike, om. Haapanen Noora & Kahri Katariina & Uurtola-Kahri Päivi


BIS VETERAANI

1. Adventurer's Dorian Gray By Alex,
om. Tammi Sanna & Railamaa Jaana

2. April Design Eeny Meeny Miny Mo,
om. Kaskinen Jatta & Kaskinen Siiri

BIS JUNIORI

1.Hooligan Thomas Sabo,
om. Tuomi Maija-Leena

2. Weewaddle One In A Million,
om. Karjalainen Anita & Wessman Niina & Kurki Heidi



BIS PENTU

1. Firizzo's Magnifigo, om. Vuoripelto Petra

2. Santonja Daisy, om. Hakulinen Mariella



BIS VSP

1. Santonja Alice In Wonderland, om. Laivo Soila Pauliina & Putkonen Samuel

2. Luces Delnorte Demi, om. Pönkkä Riikka-Marja & Skoli Roar & Skoli Liv

BIS-1 KASVATTAJA

Kennel Adventurer's, Jaana Railamaa ja Juhani Heikniemi

BIS-2 KASVATTAJA

Kennel Aquacrest, Uurtola-Kahri Päivi


BIS-1 JÄLKELÄISLUOKKA

Hooligan Song For Saya, om. Koskelo Arja

BIS-2 JÄLKELÄISLUOKKA

April Design Eeny Meeny Miny Mo,
om. Kaskinen Jatta & Kaskinen Siiri

BIS-1 KOLMEN SUKUPOLVEN KILPAILU

Hooligan Song For Saya, Om. Arja Koskelo
Hooligan So Pretty, Om. Taina Palve
Hooligan Samantha Blond, Om. Taina Palve

BIS-2 KOLMEN SUKUPOLVEN KILPAILU

April Design Eeny Meeny Miny Mo,
om. Jatta Kaskinen & Siiri Kaskinen
April Desing Uluando A La Luna,
om. Jatta Kaskinen
Firizzo's La Luna Loca,
om. Elina Nuutinen

ROP PORTUGALINVESIKOIRA

1. Adventurer's Dorian Gray By Alex, om. Tammi Sanna & Railamaa Jaana

2. Santonja Alice In Wonderland, om. Laivo Soila Pauliina & Putkonen Samuel

ROP ESPANJANVESIKOIRA

1. Aquacrest Magic Mike, om. Haapanen Noora & Kahri Katariina & Uurtola-Kahri Päivi

2. Luces Delnorte Demi, om. Pönkkä Riikka-Marja & Skoli Roar & Skoli Liv

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Näyttelyyn ovat tehneet kasvattajat ja koiranomistajat palkintolahjoituksia seuraavasti:

Kennel Adventurers/ Jaana Railamaa &Juhani Heikniemi: PVK ROP/VSP VETERAANI

Kennel Aquagruaz/ Heidi Kurki: EVK ROP/VSP JUNIORI sekä EVK ROP KASV LK

Kennel Hooligan/ Arja Koskelo: BIS PENTU 1-2

Kennel Tajmadoran/ Eija Suomela: PVK molemmat sert voittajat ja valioluokan voittajat

Katriina Mäenpää: BIS1-2 PENTU , BIS KASV LK sekä BIS JÄLK LK

Koirapalvelu Collan/ Piia Collan: ROP/VSP JUNIORI EVK ja PVK sekä BIS PENTU 1

Merja Lindberg: Best in Show 1-2 sekä tuomarilahjat

Sanna Tammi: BIS 1-2 KOLMEN POLVEN RYHMÄ

Terrafina paidat: EVK ROP//VSP PENTU

Kiitokset kaikille palkintoja lahjoittaneille!

Erikoisnäyttelyssä 2019

kuva: Katriina Mäenpää