Vuoden 2021 Pääerikoisnäyttely järjestettiin 31.10.Tuusulassa.
Ilmoitettuna oli peräti 100 espanjanvesikoiraa ja 50 portugalinvesikoiraa.
Vesikoirat ry. kiittää kaikkia näytteilleasettajia, talkoolaisia ja tuomareita upeasta päivästä.
BEST IN SHOW
1. Adventurer's Dorian Gray By Alex, om. Tammi Sanna & Railamaa Jaana
2. Aquacrest Magic Mike, om. Haapanen Noora & Kahri Katariina & Uurtola-Kahri Päivi
BIS VETERAANI
1. Adventurer's Dorian Gray By Alex,
om. Tammi Sanna & Railamaa Jaana
2. April Design Eeny Meeny Miny Mo,
om. Kaskinen Jatta & Kaskinen Siiri
BIS JUNIORI
1.Hooligan Thomas Sabo,
om. Tuomi Maija-Leena
2. Weewaddle One In A Million,
om. Karjalainen Anita & Wessman Niina & Kurki Heidi
BIS PENTU
1. Firizzo's Magnifigo, om. Vuoripelto Petra
2. Santonja Daisy, om. Hakulinen Mariella
BIS VSP
1. Santonja Alice In Wonderland, om. Laivo Soila Pauliina & Putkonen Samuel
2. Luces Delnorte Demi, om. Pönkkä Riikka-Marja & Skoli Roar & Skoli Liv
BIS-1 KASVATTAJA
Kennel Adventurer's, Jaana Railamaa ja Juhani Heikniemi
BIS-2 KASVATTAJA
Kennel Aquacrest, Uurtola-Kahri Päivi
BIS-1 JÄLKELÄISLUOKKA
Hooligan Song For Saya, om. Koskelo Arja
BIS-2 JÄLKELÄISLUOKKA
April Design Eeny Meeny Miny Mo,
om. Kaskinen Jatta & Kaskinen Siiri
BIS-1 KOLMEN SUKUPOLVEN KILPAILU
Hooligan Song For Saya, Om. Arja Koskelo
Hooligan So Pretty, Om. Taina Palve
Hooligan Samantha Blond, Om. Taina Palve
BIS-2 KOLMEN SUKUPOLVEN KILPAILU
April Design Eeny Meeny Miny Mo,
om. Jatta Kaskinen & Siiri Kaskinen
April Desing Uluando A La Luna,
om. Jatta Kaskinen
Firizzo's La Luna Loca,
om. Elina Nuutinen
ROP PORTUGALINVESIKOIRA
1. Adventurer's Dorian Gray By Alex, om. Tammi Sanna & Railamaa Jaana
2. Santonja Alice In Wonderland, om. Laivo Soila Pauliina & Putkonen Samuel
ROP ESPANJANVESIKOIRA
1. Aquacrest Magic Mike, om. Haapanen Noora & Kahri Katariina & Uurtola-Kahri Päivi
2. Luces Delnorte Demi, om. Pönkkä Riikka-Marja & Skoli Roar & Skoli Liv
Näyttelyyn ovat tehneet kasvattajat ja koiranomistajat palkintolahjoituksia seuraavasti:
Kennel Adventurers/ Jaana Railamaa &Juhani Heikniemi: PVK ROP/VSP VETERAANI
Kennel Aquagruaz/ Heidi Kurki: EVK ROP/VSP JUNIORI sekä EVK ROP KASV LK
Kennel Hooligan/ Arja Koskelo: BIS PENTU 1-2
Kennel Tajmadoran/ Eija Suomela: PVK molemmat sert voittajat ja valioluokan voittajat
Katriina Mäenpää: BIS1-2 PENTU , BIS KASV LK sekä BIS JÄLK LK
Koirapalvelu Collan/ Piia Collan: ROP/VSP JUNIORI EVK ja PVK sekä BIS PENTU 1
Merja Lindberg: Best in Show 1-2 sekä tuomarilahjat
Sanna Tammi: BIS 1-2 KOLMEN POLVEN RYHMÄ
Terrafina paidat: EVK ROP//VSP PENTU
Kiitokset kaikille palkintoja lahjoittaneille!
Erikoisnäyttelyssä 2019
kuva: Katriina Mäenpää