Uutisia ja ajankohtaista
Vesikoirat ry:n uusimmat tiedotteet.
keskiviikko, toukokuu 06, 2020

Vesikoirat Ry.n hallitus on päättänyt, että vuonna 2020 pidetään vain yksi yhdistyksen kokous ja se ajoittuu syksyyn. Syksyn kokouksessa käsitellään kaikki kevätkokouksen ja syyskokouksen asiat. Perute kokouksen siirrolle on korona pandemiasta johtuvat kokoontumisrajoitukset.

Tarkempi päivämäärä ilmoitetaan heti, kun tilanne sen sallii. 

Pysytään terveinä !

Veikoirat ry hallitus

perjantai, maaliskuu 13, 2020

Kuten useat ovat aavistelleetkin eilisen Valtioneuvoston päätösten sekä tämänpäiväisen Suomen Kennelliiton päätöksen johdosta KAIKKI koiranäyttelyt ja vastaavat tapahtumat tulee peruuttaa 31.5.2020 saakka. Vesikoirat ry:ssä olemme päätyneet kaikkien Hartolassa 4.4.-5.4.2020 järjestettävien tapahtumien peruuttamiseen tai siirtämiseen myöhemmäksi.

Myös muut Vesikoirat ry.n tapahtumat, joita ei alla erikseen mainita ovat peruutettuja 31.5.2020 saakka.

maanantai, helmikuu 03, 2020

Vuoden koira tulokset 2019 

Sydämelliset onnittelut, koirasi/kasvattajaluokkasi on menestynyt hienosti yhdistyksemme ( Vesikoirat ry)
VUODEN KOIRA 2019 kilpailussa!

torstai, tammikuu 09, 2020

Vuodenvaihteessa nuuskittiin Siilinjärvellä Vesikoirat ry:n nimissä järjestetyissä ykkösluokan yhden osion nosework-kokeissa.

torstai, marraskuu 28, 2019

Vesikoirat ry järjestää yhden osion sisäetsintäkokeet Siilinjärvellä 28. ja 29.12.2019. 

lauantai, marraskuu 16, 2019

Lauantaina 1.2.2020 Vesikoirat Ry järjestää Mari Kallion kanssa koulutuspäivän Tampereella. Mari Kallio on ammattitutkinnon suorittanut eläintenkouluttaja ja harrastanut eri lajeja espanjanvesikoiriensa kanssa.

Tulevat tapahtumat

Ei tapahtumia

Tulevat tapahtumat

Ei tapahtumia