©Sami Osenius

Kasvattajat

Kasvattajat ovat kennelnimeä anoessaan allekirjoittaneet Suomen Kennelliiton kasvattajasitoumuksen.

Sivuilla luetellut kasvattajat ovat Vesikoirat ry:n jäseniä. Kasvattajat vastaavat itse kasvatustyöstään.

Koiran kaupassa suositellaan aina kirjallista sopimusta

Vesikoirat ry:n Pentu-ja rotuinfo

Ilmoitus kasvattajaluettelossa maksaa 20,-/ vuosi.

Jättäessäsi ilmoitusta ensimmäistä kertaa, suorita maksu Säästöpankki FI10 4600 0010 8192 39 viitteeksi oma jäsennumero Lähetä kopio kuitista esim. kuvakaappaus ja haluamasi ilmoitukseen tulevat tiedot osoitteeseen piia.collan(at)vesikoirat.fi

Alwariinsa

Sanna Yli-Sissala

Niemitie 2, 62720 Sissala (Alajärvi)

p.040 593 2894

sanna.yli-sissala@nic.fi

April Design

Elina Nuutinen

Tammenlahdentie 125

58830 Parkumäki (Rantasalmi)

p.040 845 6856

aprildesign@outlook.com

Aquacrest

Päivi Uurtola-Kahri

Päivänpolku 4

01120 Västerskog

p.044 050 8610

kaverikoiravastaava@gmail.com

Aquagruaz

Heidi Kurki

Hynnänkorventie 57

04370 Rusutjärvi (Tuusula)

p.040 580 4052

aquagruaz@gmail.com

Aquatic

Kaija Urpilainen

Serkustentie 18

00430 Helsinki

p.050 548 8576

kaijaurpilainen@elisanet.fi

Ay Picaro

Sirpa du Jardin

Oinonniementie 101 B

79100 Leppävirta

p.020 450 5941

p.040 860 5941

aypicaro@gmail.com

Bellasheim

Merja Kuusisto-Kallioinen

Lukkarintie 10

04310 Tuusula

p.050 395 2449

kennel.bellasheim@gmail.com

Bonamigo

Marianne Tallberg

Helsinki

p.040 5178 351

kennelbonamigo@gmail.com


Bravazza

Pauliina Hyyryläinen

Suvirannantie 155

87500 Kajaani

p.050 433 9863

kennelbravazza@gmail.com

Brisa Marina

Susanna Laitala

Kalajoki

050 355 6581

Pauliina Rautio

Kannus

p.044 323 0876

kennelbrisamarina@gmail.com

Cabravos

Krista Metsäranta

Kytöharjuntie 73

61300 Kurikka

p.050 567 5075

Helena Jokiaho

Korvaasentie 3

60550 Nurmo

p.050 336 1754

kennelcabravos@gmail.com

Caraydan

Anna-Kaisa Leino

Kaksoiskiventie 7-9 A 4

02760 Espoo

p.041 539 1662

caraydan2gmail.com


Corazones Laponia

Sanna Ruuska ja

Kari Kenttälä

Uusikatu 7 B

95400 Tornio

p.040 501 7450

sanna.ruuska-viiri@pp.inet.fi

Darksirena

Tuula Turunen

Paalasmaantie 347

83900 Juuka

p.0445322788

kenneldarksirena@luukku.com


Donum

Anna-Kaisa Vihavainen-Bäckman

Kirkkonummi

perro@kenneldonum.fi


Dulcemar

Maarit Kneckt

Kalevanvainio 6 C 13

02100 Espoo

p.040 706 0211

maarit.kneckt@gmail.com

Esmero

Marita Tauriainen

Pohjantikantie 3

70340 Kuopio

p.040 588 7425

marita.tauriainen@gmail.com

Firizzo's

Kia Laurila

Lylyntie 420

35530 Juupajoki

p.044 273 8131

kialaurila@gmail.com

Gotcha

Sari Styrman

Jokiniementie 35

03400 Vihti

p.040 565 4008

kennelgotcha@yahoo.com

Habanerosin

Hanna Sepponen

Vaasa

p.040 766 4555

hanna.sepponen@hotmail.com

Hilduriinan

Anu Malinen

Kajaani

p.050 535 2788

hilduriinan@gmail.com

Kirsun kennel

Kirsi ja Reijo Tanskanen

Kontiolahti

p.0400 437 953 / Kirsi

p.0400 271 597 / Reijo

kirsunkennel@gmail.com

Lakegrave's

Piia Lammi

Lummukantie 67

62240 Huhmarkoski

p.044 520 6376

piia.lammi@netikka.fi

Laulava

Reetta Ahola

Helsinki

p.050 389 9697

laulava.barbet@gmail.com


Luces del Norte

Riikka-Marja Pönkkä

Puuppola (Jyväskylä)

p. 040 963 2663 (klo 18.00 jälkeen)

info@lucesdelnorte.fi


Lunamor

Elina Kanerva

Lakkosuontie 80

04920 Saarentaus

(Mäntsälä)

p.044 039 1203

elina.kanerva@hotmail.com

Maravilloso

Marjo, Jari ja Milla-Maaria Parttimaa

Lähdemäentie 70

03300 Otalampi (Vihti)

p.050 346 6742

marjo-riitta.parttimaa@kolumbus.fi


Marikharon

Marita Partanen

Riuttantie 175

11910 Riihimäki

p.040 355 6604

marita.partanen65@gmail.com

Masalindan

Saila Juutinen

Muikuntie 26

90470 Varjakka (Oulunsalo)

p.040 828 4185

masalindan@gmail.com

Milla Marina

Marjo Saarinen

Pihtisillantie 55

03150 Huhmari (Vihti)

p.050 528 1108

marjo.saarinen@hotmail.com

My Superroyal

Sari Honkanen

Iiksenvaarantie 17

80260 Joensuu

p.0500 164 703

mysuperroyal@hotmail.com

Nadador

Taru Stenberg

Käräjätuomarinkatu 18 F 24

20780 Kaarina

p.0400 669 568

taruinka.stenberg@gmail.com

Nartsukan

Arja Laukkanen

Saukontie 46

33920 Pirkkala

p.050 441 2347

kennelnartsukan@gmail.com

Perrofan

Kirsi Alastalo

Jyväskylä

p.050 303 4354

kirsi.alastalo@perrofan.net

Pikkelssin

Tyyni-Tuuli Kosonen

Vankiontie 54

21410 Lieto

p.0400 765 244

tyyni.kosonen@gmail.com

Ran-Plan

Sari Kangassalo

Rusko

p.045 114 6399

kennelranplan@gmail.com

Rockperros

Tarja Luomanperä

Jari Juola

Paalantie 17

07170 PORNAINEN

p.050 529 9860

tarja.luomanpera@pp.inet.fi

Rodripiz

Riitta Pietiläinen

Huhtimontie 65

31230 SUSIKAS

p.040 765 8179

rodripiz.info@gmail.com


Rumbailan

Raakel Ruohola

20810 Turku

p.040 937 7589

rumbailan@gmail.com


Salsaver

Nea Kivekäs ja Terhi Kivekäs

00420 HELSINKI

p.040 5147583

kennel.salsaver@gmail.com

Sano Bolero

Leena Pääkkönen

Lieksa

p.044 035 3006

leena@sanobolero.com

Santran

Johanna Tulonen-Tapio

Raviradantie 124

53850 Lappeenranta

p.040 716 4195

johanna.tulonen@fimnet.fi

Semilla's

Camilla Nordblad

Heinäpellontie 3 A 1

65280 Vaasa

p.050 534 4968

camilla@efo.fi

Taimariz

Maarit Vesanen

Fallpakankuja 10D 13

00970 Helsinki

p.040 531 2640

vesanenmaarit@hotmail.com

Tanssituulen

Mirva Turtiainen

Hiissalontie 301

57310 Savonlinna

p.044 299 6794

mirva.turtiainen1988@gmail.com

Tarroban

Anu Sarapaltio

Helsinki

p.0400 424 120

tarroban@gmail.com

Terrafina

Petra Vuoripelto

Arontie 57

25240 Hajala

p.040 500 3094

terrafinakennel@gmail.com

Tuituin

Tuulia Aherikko

Mårbackantie 144

08800 Lohja

p.040 847 1939

kenneltuituin@gmail.com

Tulimaan

Sini Okko

Naantali

p.050 516 1978

tulimaan@gmail.com


Very Important

Anne Teileri

Dammvägen 58 A

65450 Solf

p.050 565 9656

kennelveryimportant@gmail.com

Veskarin

Riitta Viitala

Rasinkuja 1

29600 Noormarkku

p.045 111 3811

veskarin@gmail.com

Vivaracho

Mari Rauhala

Lahti

p.0400 536 668

perrot@vivaracho.fi

Weewaddle

Niina Wessman

Lohja

p.044 032 5211