©Katriina Mäenpää

Kasvattajat

Kasvattajat ovat kennelnimeä anoessaan allekirjoittaneet Suomen Kennelliiton kasvattajasitoumuksen.

Kasvattajaluettelosta löytyvät ne Vesikoirat ry:n jäsenkasvattajat, jotka ovat maksaneet ilmoituksen alla olevalle kasvattajalistalle päästäkseen. Kasvattajat vastaavat itse kasvatustyöstään. Vesikoirat ry. ei ota kantaa kasvattajien jalostusvalintoihin.

Koiran kaupassa suositellaan aina kirjallista sopimusta

Vesikoirat ry:n Pentu-ja rotuinfo

Ilmoitus kasvattajaluettelossa maksaa 20,-/ vuosi.

Jättäessäsi ilmoitusta ensimmäistä kertaa, suorita maksu Säästöpankki FI10 4600 0010 8192 39 viitteeksi oma jäsennumero Lähetä kopio kuitista esim. kuvakaappaus ja haluamasi ilmoitukseen tulevat tiedot osoitteeseen piia.collan@vesikoirat.fi

Adventurer's

Jaana Railamaa & Juhani Heikniemi

Alakyläntie 36

21270 Nousiainen

p. 0400 321 458 koti

p. 050 552 9254 työ

jaana.railamaa@turku.fi

skype: jaanarailamaa


Águatelin

Leila Ottelin

Karpalokuja 2 A 6

00940 Helsinki

p. 040 551 6365

p. 0400 422 359

leila.ottelin@aguatelin.inet.fi


Gotcha

Sari Styrman

Jokiniementie 35

03400 Vihti

p. 040 565 4008

kennelgotcha@yahoo.com


Hecaron

Heidi Roiha-Laakso

Metsätie 19 C 3

04130 Sipoo

p. 040 961 3852

Minna Huhtinen

Boxintie 7

04130 Sipoo

p. 040 741 8994

hecaron@hecaron.com


Helmikuun

Sanna-Mari Rautavirta

Siikajärventie 88-90

02860 Espoo

p. 044 971 4009

sanna.rautavirta@nuuksionhelmi.fi


Hooligan

Arja Koskelo

Puolalanpuisto 4 b B

20100 Turku

0400 225 926

arja.koskelo@gmail.com


Jutajaisen


Salli Hyvärinen


Torpantie 7 B 9


01150 Söderkulla (Sipoo)


p. 044 505 4515


salli.hyvarinen@sipoo.fi

Konkkaronkan

Irmeli Saarela

Oulu

p. 044 011 1450

irmeli.saarela@mail.suomi.net


Merediam

Anu Kovanen

Jyväskylä

p. 040 770 9068

anukovanen@gmail.com


Mimakon

Mia Kontkanen

Valko

p. 045 105 4323

mimakonpwd@gmail.com


Santonja

Kamile Samaletdin

Espoo

p. +358 40 591 7731

kennelsantonja@gmail.com

Tajmadoran

Eija Suomela

Lammashaantie 17

48410 Kotka

p. 040 761 9661

p. 05 214 560

tajmadoran@hotmail.com


Tuisku-Tassun

Helena Andersson

Maakeskenraitti 40

17470 Maakeski

p. 040 848 9913

helenakarhula@hotmail.com


Vinksin vonksin

Anne Halonen

Tyrnävä, Pohjois-Pohjanmaa

p. 040 722 1805

halonen.a.m@gmail.com